RTU konsultēs Kirgizstānu tehnoloģiju pārneses un intelektuālā īpašuma jautājumos

16. jūnijs, 2017
Foto – Pixabay

Rigas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna parakstījis sadarbības memorandu ar Kirgizstānas Nacionālo intelektuālā īpašuma un inovāciju servisa aģentūru. Memorands paredz, ka RTU trīs gadus palīdzēs Kirgizstānā attīstīt intelektuālā īpašuma aizsardzības un inovāciju ieviešanas jautājumus.

T. Juhna uzskata, ka šī sadarbība ir iespēja paplašināt savas kompetences: «Agrāk mūs mācīja, tagad mēs mācīsim. Kirgizstānā tiks veidots tehnoloģiju parks, un mēs esam uzaicināti palīdzēt ar saturu. Mūsu zināšanas viņiem šķiet ļoti vērtīgas. Šis ir reģions, kurā mūsu pieredze ir nozīmīga, jo vēsturiskās situācijas dēļ problēmas ir ļoti līdzīgas.»

Sadarbības memorands paredz regulāru informācijas un pieredzes apmaiņu tehnoloģiju pārneses un intelektuālā īpašuma jautājumos. RTU veiks uzņēmuma «Kyrgyzpatent» darbinieku profesionālo apmācību, kā arī analizēs Kirgizstānas tehnoloģiju pārneses sistēmu, lai sniegtu ieteikumus tās uzlabošanai.

Paredzēts, ka pirmajos sadarbības gados tiks stiprināta Kirgizstānas zinātniskā ekselence viedo materiālu, robotikas un dronu jomā, attīstot pētniecisko izstrāžu komercializāciju un studentu uzņēmējdarbības prasmes.

RTU Zinātniskās darbības koordinācijas un informācijas nodaļa

16. jūnijs, 2017 plkst. 13:30