RTU izstādē «Skola 2017» rāda, kā idejas pārvērst pelnošā biznesā

24. februāris, 2017
RTU no 24. līdz 26. februārim interesentus aicina apmeklēt RTU stendu izstādē «Skola 2017» un uzzināt, kā pārdrošākās idejas iespējams pārvērst pelnošā biznesā. Foto - Leta

No modulāro sintezatoru darbnīcas, robotu cīņām, siltuma mērītāja un eksperimentiem ar vēsturiskiem ķieģeļiem ēku energoefektivitātes noteikšanai līdz 3D drukāšanai, elektrisko shēmu lodēšanai un RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnu eksperimentiem un āķīgiem uzdevumiem. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) no 24. līdz 26. februārim interesentus aicina apmeklēt RTU stendu starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2017», lai caur dažādām aktivitātēm ļautu iejusties inženiera lomā, izprastu tā vērtību un atklātu, kā pat pārdrošākās idejas pārvērst pelnošā biznesā.

Fotogalerija

«Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē, kur tehnoloģijas nemitīgi attīstās, tieši inženierzinātņu speciālisti ir pieprasīti visā pasaulē. Man ir prieks, ka Latvijas augstākā izglītība kļuvusi par eksportspējīgu un strauji augošu nozari,» izstādes «Skola 2017» atklāšanā saka RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis, piebilstot, ka mācīties vajag visu mūžu.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolēni Elīna un Aleksandrs izstādē interesējās par dažādām RTU fakultātēm, kaut arī paši plāno stāties RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Savukārt 9. klases skolniece Anastasija bija ieinteresēta piedalīties elektrisko shēmu lodēšanā RTU «Latvenergo» radošās laboratorijas stendā. Anastasija atzīst, ka uz izstādi atnākusi, lai jau laikus domātu par augstākās izglītības iespējām un tās saredz tieši RTU, tomēr nav vēl līdz galam izlēmusi: «Nevaru izšķirties starp fakultātēm, viss šķiet tik pārsteidzošs un iedvesmojošs, zinu to, ka nākotnē gribu būt sieviete inženiere.»

Izstādē «Skola 2017» RTU studenti dalīsies pieredzē par RTU studiju norisi, praksi, ārpusstudijām, kā arī palīdzēs interesentiem izvēlēties piemērotāko studiju programmu kādā no deviņām RTU fakultātēm, četrām filiālēm Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī, Rīgas Biznesa skolā, kā arī Neklātienes un vakara studiju departamentā. Izstādē apmeklētāji varēs iztaujāt arī RTU IZV skolēnus un skolotājus par skolas mācību programmu un iestāšanās nosacījumiem, kā arī vērot RTU studentu sagatavotos eksperimentus un līdzdarboties tajos.

RTU stendā ir apskatāmi un aptaustāmi vairāki RTU Dizaina fabrikā studentu radīti prototipi, piemēram, futūristiskais elektrovelosipēds «Boa», mobilo telefonu bezvadu uzlādes stacija izmantošanai publiskās vietās «Cozy Cell», kā arī stilīgais rakstāmrīku organizators «Quube», kas veidots no Latvijas saplākšņa ar dabai draudzīgu pārklājumu.

Apmeklētāji var piedalīties modulāro sintezatoru ražotāja «Erica Synths» sarūpētajā darbnīcā un pārliecināties, ka matemātikas, fizikas un citu eksakto priekšmetu zināšanas noder arī mūzikas radīšanas procesā.

Tie, kuri vēlas apgūt lodēšanas pamatus, tiek gaidīti RTU «Latvenergo» radošās laboratorijas stendā, kurā studenti palīdz izprast, kā veidojamas elektriskās shēmas, un iedvesmo ar stāstiem par tehnoloģisko ideju īstenošanas iespējām pašu spēkiem.

RTU Cēsu filiāle izstādes apmeklētājiem piedāvā programmēt viedo māju vai savu mājaslapu un iepazīstina ar jaunizveidoto studiju programmu «Datorsistēmas» — pirmo studiju programmu Latvijā, kas specializējas mobilo aplikāciju izveidē.

Azartiskākie jaunieši aicināti uzkavēties RTU stendā, lai noskatītos RTU Robotikas kluba demonstrētās robotu cīņas ringā. Drosmīgākie var arī paši kļūt par sacensību dalībniekiem. Izstādē ir apskatāmi arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes zinātnieku izveidotie jaunie materiāli medicīnā izmantojamiem implantiem, 3D  polimērprinteris, neticami izturīgais augsttemperatūru oksīdu karemikas materiāls, saules enerģijas kolektora caurule, saules enerģijas panelis, siltuma mērītājs un pat eksperiments ar vēsturiskiem ķieģeļiem, kas pārklāti ar akrilu, lai pārliecinātos par ēku energoefektivitāti.

RTU stendā izstādē «Skola 2017», Starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalas ielā 8, gaidīts ikviens, kurš jūt aicinājumu izgudrot un radīt ko jaunu vai uzlabot jau esošo.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

24. februāris, 2017 plkst. 16:39