RTU īpašajās budžeta vietās studijas sāks 12 augsta līmeņa sportisti

3. jūlijs, 2017
Rīgas Tehniskajā universitātē šogad konkursa kārtībā ir izraudzīti 12 sporta talanti, kuri 2017./2018. akadēmiskajā gadā sāks studijas RTU studiju programmās par augstskolas līdzekļiem. Starp viņiem ir arī perspektīvā burātāja, Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule. Foto – publicitātes foto

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad konkursa kārtībā ir izraudzīti 12 sporta talanti, kuri 2017./2018. akadēmiskajā gadā sāks studijas RTU studiju programmās par augstskolas līdzekļiem. Starp viņiem ir arī perspektīvā burātāja, Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule. Jau trešo gadu pēc kārtas RTU atbalsta jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās.

«Rīgas Tehniskajā universitātē esmu nolēmusi studēt Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē bakalaura profesionālo studiju programmā «Aviācijas transports». Šī studiju programma attīstījusies ļoti strauji, turklāt man tā patiešām šķiet interesanta un unikāla. Pat ja nebūtu tikusi budžetā, vienalga gribētu studēt tieši šeit. Ne tikai tāpēc, ka RTU uzskatu par sportistiem draudzīgu vidi, bet arī tāpēc, ka te patiešām ir plašas studiju izvēles iespējas,» pārliecināta ir topošā RTU studente Ketija Birzule.

Starp jauniešiem, kuriem šogad ir dota iespēja studēt RTU īpašajās budžeta vietās sportistiem, ir arī vieglatlēti Lauris Kaufmanis un Patriks Gailums, orientēšanās sportists Edgars Ustinovs, mākslas vingrotāja Ieva Valpētere, bridžists Kārlis Ķuzis, tenisiste Marta Pagraba, volejbolists Einārs Juris Hudjakovs, skrituļslalomists Dāvis Raivo Zvejnieks, kā arī basketbolisti Reinis Jānis Avotiņš, Rūdolfs Keziks un Ainis Rundāns.

Jaunieši izvēlējušies pilna laika studijas Inženierekonomikas un vadības fakultātē, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, kā arī Būvniecības un inženierzinātņu fakultātē.

Pārējiem reflektantiem pieteikšanās RTU bakalaura līmeņa studiju programmām līdz 11. jūlijam notiek elektroniski portālā latvija.lv. Savukārt no 4. līdz 11. jūlijam Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 6, notiks elektronisko pieteikumu apstiprināšana un dokumentu uzrādīšana, kā arī pieteikšanās maģistrantūras studijām.

Vairāk par uzņemšanu: www.rtu.lv/lv/studijas/uznemsana

RTU Sabiedrisko attiecību departaments