RTU docents LR1 stāsta par strādājošo veselību un nelaimes gadījumiem darbā

28. aprīlis, 2017
Foto – Unsplash

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Darba un civilās aizsardzības katedras praktiskais docents Jānis Bērziņš kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības darba aizsardzības ekspertu Mārtiņu Pužuli Latvijas Radio 1 raidījumā «Kā dzīvot labāk?» 28. aprīlī, Pasaules darba aizsardzības dienā, stāsta par nelaimes gadījumiem darbavietās un nodarbināto veselību, kā arī skaidro, kur slēpjas lielākie riski darbinieka veselībai un pat dzīvībai, kāpēc notiek negadījumi un kurās nozarēs, un kāpēc svarīgi par to informēt un izglītot sabiedrību darba drošības jautājumos.

Darba drošības jautājumi aktuāli ir ne vien mazattīstītās, bet ļoti lielā mērā arī attīstītajās valstīs. Eiropā visproblemātiskākās nozares ir kalnrūpniecība un būvniecība, kurās ir augsts nelaimes gadījumu, letālu nelaimes gadījumu un saslimšanu risks.

RTU praktiskais docents Jānis Bērziņš radio stāsta par darba aizsardzības sistēmu – ja to pildītu godprātīgi, korekti un regulāri, varētu izbēgt no ļoti nopietnām veselības problēmām un dažkārt pat letāla iznākuma.

Statistika rāda, ka darba ņēmējs, kuram darba stāžs darbavietā konkrētajā amatā ir mazāks par gadu, nelaimes gadījumos cieš vismaz 30 procentos gadījumu. Raidījuma dalībnieki apspriež, vai darba devējs pietiekami atbildīgi izturas pret savu padoto, sniedzot precīzu un pilnīgu informāciju par strādāšanu un atrašanos darba vidē. J. Bērziņš stāsta arī par darba aizsardzības speciālistu mācībām, viņu kompetencēm, kā arī par darbinieku un darba devēju attieksmi, motivāciju pret darba drošību.

Raidījumu var noklausīties Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas vienotā ziņu portāla lsm.lv mājaslapas arhīvā (28.04.2017.).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. aprīlis, 2017 plkst. 15:12