RTU absolvente kļūst par Eiropas čempioni svarbumbu celšanā

15. maijs, 2017
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) absolvente Sintija Pastare Eiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā, kas no 12. līdz 14. maijam notika Daugavpils Olimpiskajā centrā, garā cikla vingrinājumā kļuva par Eiropas čempioni, vienlaicīgi savā svara kategorijā (-63 kg) sasniedzot jaunu Latvijas rekordu.

Eiropas čempionātā Latviju pieaugušo grupā pārstāvēja vairāki RTU sportisti: Karine Gagaeva (-58 kg, RTU Sporta klubs), Sintija Pastare (-63 kg, MLĶF absolvente), Sanita Pastare (+68 kg, Būvniecības inženierzinātņu fakultātes 1. kursa studente) un Andrejs Makuha (-68 kg, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes maģistrantūras 1. kursa students). Savukārt U-22 grupā junioru komandai nozīmīgus punktus deva Rinalds Puriņš (-95 kg, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes 2. kursa students), startējot divcīņā.

Pirmajā sacensību dienā, vīriem spēkojoties divcīņā (grūšanas un raušanas vingrinājumi), Latvijas izlases komandai ļoti nozīmīgus punktus deva A. Makuha, kurš gan divcīņā, gan garajā ciklā izcīnīja 4. vietu. Tādu pašu vietu izcīnīja arī viņa pārstāvētā izlases komanda stafetē grūšanas vingrinājumā. Kopvērtējumā Latvijas izlases vīriešu komanda ieguva godpilno 3. vietu. Zelta medaļas tika Krievijai, bet sudraba – Ukrainai.

Lieliski startēja visas RTU komandas sievietes. Sintija Pastare bez Eiropas čempiones titula un jauna Latvijas rekorda ieguva arī 4. vietu raušanā. Savukārt Karine Gagaeva izcīnīja 4. vietu raušanas vingrinājumā un 2. vietu garajā ciklā.

Sanita Pastare ļoti sīvā cīņā garā cikla vingrinājumā, piekāpjoties tikai Somijas un Skotijas sportistēm, ieguva 3. vietu un bronzas medaļu, fiksējot 24 kg smago svarbumbu 100 reizes.

Junioru grupā R. Puriņa gūtie punkti individuālajā vērtējumā un komandu stafetē palīdzēja Latvijas U-22 izlasei kopvērtējumā ierindoties 3. vietā.

Nākamie starti daudziem RTU komandas pārstāvjiem gaidāmi 3. jūnijā, kad atkārtoti būs jāaizstāv valsts gods – šoreiz Baltijas čempionātā garā cikla vingrinājumā.

Kopumā Eiropas atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā Daugavpilī piedalījās sportisti no 21 valsts.