Rosina aktīvāk izmantot Rīgas ūdenstelpu

9. augusts, 2017
Foto – Andra Marta Babre

Starptautiskajā vasaras universitātē arhitektūras studenti, analizējot situāciju Daugavas un tās pieteku un atteku tuvumā esošajās Rīgas apkaimēs – Ķīpsalā, Lucavsalā, Torņakalnā un Dzirciemā –, piedāvā daudzveidīgi izmantot ūdenstelpu.

Fotogalerija

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) rīkotās starptautiskās vasaras universitātes «The Big Reset on Neighbourhood Design» ceturtā gadagājuma «Riga. Islands in the Stream: Bridging Neighbourhoods» ietvaros 37 studenti un astoņi profesori no RTU un Amsterdamas Arhitektūras akadēmijas, Lēvenes Katoļu universitātes, Porto Universitātes, Stambulas Kultūras universitātes un Veimāras BAUHAUS universitātes pusotru nedēļu izzināja situāciju un piedāvāja savu skatījumu par četru Rīgas apkaimju attīstību, akcentējot stiprās un uzrādot vājās puses.

Apkaimes izvēlētas, jo tās atrodas ūdensmalā, turklāt trijās no tām – Ķīpsalā, Torņakalnā un Dzirciemā – izvietotas augstskolas, raisot jautājumu par universitāšu kā zināšanu centru lomu pilsētas attīstības scenārijos. Savukārt Lucavsala atrodas dažādu interešu krustugunīs – investoru ieceres to intensīvi apbūvēt saduras ar vēlmēm saglabāt salu zaļu, pieejamu rekreācijai, dārzkopībai. RTU AF dekāns Uģis Bratuškins norāda, ka piedāvātajos risinājumos dominē divas domas – jāveicina apkaimju un ūdensmalu intensīvāka sinerģija, padarot ūdenstelpu vieglāk un daudzveidīgāk pieejamu, kā arī pašai pilsētai jātop dinamiskāk savienotai, izmantojot pārdomātus satiksmes risinājumus un iekļaujot tajos ne tikai auto un velo ceļus, bet arī ūdensceļus.

Piedāvātie risinājumi var kalpot kā instruments turpmākai sarunai par apkaimju attīstību.

Starptautiskā vasaras universitāte «The Big Reset on Neighbourhood Design» notika jau ceturto reizi, iepriekš arhitektūras studenti pētījuši un piedāvājuši risinājumus arī Amsterdamas, Stambulas un Porto attīstības izaicinājumiem. Plānots, ka nākamgad topošie arhitekti pulcēsies Beļģijā, stāsta U. Bratuškins.

Vasaras universitātes norisi atbalstīja Valsts izglītības attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Vasaras universitātes Facebook lapa.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. augusts, 2017 plkst. 11:13