Noskaidroti Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes uzvarētāji

25. maijs, 2017
Foto: Ēriks Reiss

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē 20. maijā notika Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes fināls, kurā sacentās 85 Latvijas labākie jaunie programmētāji. Pasākumu organizēja Tehniskās jaunrades nams (TJN) «Annas 2» un ar lekciju tajā uzstājās RTU Bērnu un jauniešu universitātes vadītājs.

Fotogalerija

Vecākajā grupā uzdevumu risināšanā vislabāk veicās Dzintaram Klušam no Iļģuciema vidusskolas un Ingum Smotrovam no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Vidējā vecuma grupā uzvarētāji bija Matīss Kristiņš no TJN «Annas 2» un Sandijs Rakstiņš no Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas. Savukārt jaunākajā grupā vislabākos rezultātus sasniedza Mikus Felcs no TJN «Annas 2» un Kārlis Lielmanis no Laurenču sākumskolas. Ar visiem rezultātiem var iepazīties olimpiādes interneta vietnē

Godalgoto vietu ieguvējus ar naudas balvām nodrošināja Izglītības atbalsta fonds, pirmajai vietai piešķirot 100 eiro, otrajai vietai – 50 eiro un trešajai – 25 eiro. Rezultatīvākie dalībnieki saņēma arī konfigurējamu ekrānu «Displio» no «Draugiem Group». Visi olimpiādes dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos un piemiņas medaļas. Arī pedagogu, kuri gatavoja dalībniekus olimpiādei, darbs tika atzinīgi novērtēts ar pateicībām.

Šī gada datorikas olimpiādē piedalījās 38 meitenes. Augstāko rezultātu ieguvējām katrā vecuma grupā – Martai Teivānei, Ramonai Poreiterei un Rasmai Sandrai Knipšei – dalīto pakalpojumu centrs «Tele2 Shared Service Center» («Tele2 SSC») pasniedza īpašas balvas, lai motivētu meitenes turpināt apgūt programmēšanu. «Tele2 SSC» vēlas iedrošināt un ieinteresēt bērnus un jauniešus nodarboties ar informācijas tehnoloģijām, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai nozarē sievietes un vīrieši tiktu pārstāvēti vienlīdzīgi.

Par iespēju nokļūt finālā sacentās 147 otro līdz devīto klašu skolēni no visas Latvijas, neklātienē pildot 1. kārtas uzdevumus. Finālisti uz olimpiādi bija mērojuši ceļu no Jēkabpils, Daugavpils, Siguldas, Ventspils, Liepājas, Talsiem, Tukuma, Jelgavas, Rīgas un citām Latvijas vietām, lai risinātu programmēšanas uzdevumus, kuru tēma šogad bija «Mākslīgais intelekts». Visām vecuma grupām vismaz viens uzdevums bija saistīts ar «loģiski domājoša» algoritma radīšanu. Piemēram, spēles «NIM» versija pret «gudru» datoru, kurš vienmēr uzvar, vai arī spēle «Akmens, šķēres, papīrīt's», kurā dators izdara gājienus, balstoties uz pretinieka līdz šim izdarītajām izvēlēm, kā arī dators, ar kuru var sarunāties.

Pasākuma laikā bērni noklausījās arī RTU Bērnu un jauniešu universitātes vadītāja Aleksandra Kalinovska lekciju «Automatizācija un mākslīgais intelekts», kurā viņš atklāja, kā vēstures attīstības gaitā cilvēku muskuļu spēku pakāpeniski aizstājušas tehnoloģijas, ar robotikas attīstību mūsdienās sasniedzot principiāli jaunu attīstības pakāpi. Lekcijā skolēniem bija iespēja arī uzzināt par neironu tīklu būtību.

Olimpiādes norisi atbalstīja arī picērija «PizzaTime».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. maijs, 2017 plkst. 12:17