Lasiet «Jaunā Inženiera» pavasara numuru!

24. marts, 2017

Žurnāls iepazīstina ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šā gada attīstības plāniem Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Tas interesē daudzus – šogad sāksies RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkas rekonstrukcija, uz Ķīpsalu līdz 2018. gada beigām iecerēts pārvietot Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāti. Savukārt Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātei Ķīpsalā tiks celts jauns nams. RTU Rektorāta pārcelšanās no Kaļķu ielas 1 uz Ķīpsalu pagaidām ir tālākas nākotnes iecere.

Kāpēc Latvijā ir ātrākais internets un kad zinātnieka mūžā ir labākais vecums sasniegumiem, stāsta RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta asociētais profesors, Šķiedru optikas pārraides sistēmu zinātniskās pētniecības laboratorijas vadītājs Sandis Spolītis, kurš pērn tika atzīts arī par RTU Gada jauno zinātnieku.

Žurnāls raksta, kā RTU profesors Toms Torims kļuvis par Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) Šveicē darbinieku. Viņa uzdevums – panākt, lai Latvija kļūtu par pilntiesīgu CERN dalībvalsti. Nākamajos 2–3 gados Latvija varētu kļūt par asociēto, bet 5–10 gadu laikā – par dalībvalsti, uzskata T. Torims.

«Jaunais Inženieris» iepazīstina arī ar RTU zinātnieku un studentu radītajām idejām, kuras materializē jaunuzņēmumi. Vairāk var lasīt gan par elektromotorolleri, gan viedajām zeķēm un zirgu segliem, gan arī par dažādajiem produkcijas veidiem, ko var saražot no videi draudzīga biopolimērmateriāla. Jaunuzņēmumu uzskaitījumā neiztikt arī bez robotikas un nu jau skolās izmantotā robotu konstruktora «SumoBoy».

Iepazīstinām ar RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes «Latvenergo» radošo laboratoriju – ko tajā iemācās studenti un kā darboties var pieteikties ikviens, kurš interesējas par elektroniku.

Žurnālā uzzinām, kāpēc savu kori nolēma izveidot RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni un kāpēc skolēniem, kuri pastiprināti mācās eksaktās zinības, ir svarīgi dziedāt.

«Jaunais Inženieris» ieved lasītājus arī RTU Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā un iepazīstina ar tās dārgumiem. Savukārt RTU absolvents Edgars Koks, kurš strādā lidsabiedrībā «airBaltic», par lidošanu un RTU iegūtajām zināšanām stāsta pašreizējam RTU studentam Laurim Ostrovskim.

Tā kā RTU šogad atzīmē universitātes 155. jubileju, bet pasaule svin reformācijas piecsimtgadi, vēsturniece Alīda Zigmunde raksta, kā ticība ietekmējusi augstākās izglītības iegūšanu.

«Jaunā Inženiera» pavasara numurs atrodams fakultātēs, Studentu parlamentā un citās RTU struktūrvienībās vai arī pdf formātā rtu.lv.

Žurnāla arhīvs

RTU Sabiedrisko attiecību departaments