Apbalvoti labākie 2016. gada Latvijas ķīmijas un dabaszinību skolotāji

7. decembris, 2016
RTU ķīmijas profesores Emīlijas Gudrinieces vārdā nosauktā LZA balva šogad tika pasniegta Madonas Valsts ģimnāzijas ķīmijas un psiholoģijas skolotājai Līvijai Tomiņai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) 7. decembrī notika ikgadējais seminārs Latvijas ķīmijas un dabaszinību skolotājiem «Ķīmija kā prioritāte», kura laikā tika apbalvoti 2016. gada ķīmijas skolotāji no Latvijas reģioniem un Rīgas par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu, par izcili paveiktu darbu, spēju ieinteresēt skolēnus savā mācību priekšmetā un tālākām studijām augstskolā ķīmijas, inženierzinātņu un materiālzinātnes nozarēs RTU.

Fotogrāfijas no pasākuma apskatāmas RTU bilžu galerijā.

Par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu RTU ķīmijas profesores Emīlijas Gudrinieces vārdā nosauktā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva šogad tika pasniegta Madonas Valsts ģimnāzijas ķīmijas un psiholoģijas skolotājai Līvijai Tomiņai.

RTU MLĶF apbalvojumus saņēma Rīgas Valsts tehnikuma skolotāja Irina Vdoviča, Ādažu vidusskolas skolotāja Antra Laizāne, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Laura Fjodorova, Iecavas vidusskolas skolotājs Mihails Gorskis, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolotāja Evi Kūriņa, Varakļānu vidusskolas skolotāja Ilga Krūmiņa, Rīgas Pļavnieku ģimnāzijas skolotājs Sandis Veldze un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Anda Deksne.

Latvijas Organiskās sintēzes institūts savu apbalvojumu pasniedza Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolotājai Ludmilai Reimatei un Rēzeknes 5. vidusskolas skolotājai Inesei Reksnei.

Ar AS «Grindeks» balvām tika pagodinātas trīs skolotājas – Viesītes vidusskolas skolotāja Sanita Berģe, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Sandra Zeltiņa un Ventspils 6. vidusskolas skolotāja Emīlija Lesiņa.

SIA «Sakret» balvu pasniedza Vecumnieku vidusskolas skolotājai Ilzei Cīrulei, savukārt SIA «Bauskas alus» balvu – Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas skolotājai Annai Valdniecei.

Pasākuma laikā tika sveikti arī divi izcilākie RTU MLĶF studenti – Dace Cīrule un Kristers Ozols. Viņiem tika piešķirta profesoru Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa 215 eiro stipendija, kuras mērķis ir attīstīt kvalitatīvu speciālistu sagatavošanu ķīmijas nozarē, liekot uzsvaru uz studentu zinātnisko pētījumu nozīmi mācību procesā.

Pēc balvu pasniegšanas tika organizēts eksperimentālais darbs RTU MLĶF laboratorijās, lai skolotājiem sniegtu ieskatu ķīmiskās rūpniecības attīstībā un veicinātu viņu interesi ekskursijās vest arī savus audzēkņus.

Seminārs «Ķīmija kā prioritāte» RTU MLĶF tiek organizēts jau kopš 1999. gada ar mērķi sniegt skolotājiem padziļinātas zināšanas dažādās ķīmijas nozarēs, tā palīdzot sagatavot topošos ķīmijas studentus. Līdz šim semināri snieguši ieskatu vairāk nekā 30 tematos, kas saistīti ar ķīmiskās ražošanas attīstības tendencēm, farmācijas attīstības perspektīvām, piena produktiem un to ķīmisko dabu, produktu kvalitātes kontroli, būvmateriālu rūpniecības attīstību.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

7. decembris, 2016 plkst. 16:29