120 inženieri no visas Eiropas sacentīsies par labākā titulu

25. jūlijs, 2013

No 1. līdz 9. augustam Varšavā, Polijā, 120 Eiropas tehnisko universitāšu studenti sacentīsies Eiropas BEST Inženieru sacensību (EBEC – European BEST Engineering Competition) finālā, ko rīko BEST (Board of European Students of Technology).

EBEC Final ir grandiozākā Inženieru sacensību daļa, ko rīko BEST visā Eiropā, šogad šis pasākums risināsies jau piekto gadu. Šobrīd Inženieru sacensības ir populārākais BEST rīkotais projekts – tas sniedz iespēju studentiem radoši izpausties, sacensties un risināt industrijas vai menedžmenta problēmas.

Šogadno vairāk nekā 5000 dalībniekiem, kas piedalījās divās izslēgšanas kārtās – 83 vietējās Inženieru sacensībās un 15 reģionālajos raundos – tika atlasīti 120 atjautīgi inženierzinātņu studenti. Labākās 30 komandas četru cilvēku sastāvā, kas jau pierādījušas, ka ir gatavas sacensties finalā, risinās uzdevumus divās kategorijās: konstruēšanā (jāizveido praktisks risinājums ar fizisku prototipu) un situācijas analīzē (jāizveido hipotētisks risinājums reāli eksistējošai problēmai).
Pēc uzvaras konstruēšanas kategorijā Baltijas BEST Inženierusacensībās (EBEC Baltic), kas norisinājās no 5. līdz 9. maijam, Pēterburgā, Krievijā, RTU studenti Maksims Šneiders, Karina Kaše, Olga Klimenkova, Jurijs Stolarovs pārstāvēs mūsu universitāti EBEC finalā.

EBECFinal 2013 atbalsta Varšavas Tehniskās universitātes rektors, Varšavas mērs, Polijas Zinātnes un augstākās izglītības ministrija, Polijas Zinātņu akadēmija un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO).

BEST ir nepolitiska bezpeļņas organizācijas inženierzinātņu studentiem. Uzturot un attīstot savas galvenās aktivitātes, tā nodrošina vairāk nekā miljons studentu mobilitāti un nodrošina tiem interešu izglītības iespējas, iesaisti izglītības procesos un karjeras atbalstu.

Vairāk informācijas EBEC mājaslapā.

BEST-Riga

25. jūlijs, 2013 plkst. 9:57