Ziņas

Uzsāk programmu vairāk nekā 150 jaunu STEM skolotāju sagatavošanai

STEM ir Latvijas tautsaimniecībai svarīga joma, tomēr tajā akūti trūkst dabaszinātņu, tehnoloģiju un matemātikas skolotāju, kā rezultātā ir pastāvīgs kvalificētu speciālistu deficīts. Tāpēc nodibinājums «Iespējamā misija» kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un energokompāniju «Enefit» sāk līderības attīstības programmu «Enefit iespējamā misija: izglābt STEM», kurā trīs gadu laikā sagatavos vairāk nekā 150 aizrautīgu un augstu motivētu STEM priekšmetu skolotāju.

28. marts

RTU sadarbosies ar Drēzdenes Tehnisko universitāti individuālās aizsardzības un sporta apģērbu pētījumos

Veidojot ciešākas saites individuālās aizsardzības un sporta apģērbu pētījumos starp Latviju un Vāciju, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Individuālo aizsardzības līdzekļu laboratorija sadarbosies ar vienu no pasaules TOP 500 universitātēm, Drēzdenes Tehnisko universitāti Vācijā.

Zinātnes universitāšu inkubators «UniLab» veidos NATO akceleratoru

NATO Aizsardzības inovāciju akcelerators Ziemeļatlantijas reģionam (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA)) paplašina transatlantisko akceleratoru tīklu. Jaunpienācēju vidū ir arī «UniLab Defence», kas darbību plāno sākt 2025. gadā.