«Pasaule pieprasa tehniskos prātus» 2015/2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 2015./2016. gada skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» piedalījās 37 komandas.

Pirmo vietu un naudas prēmiju 900 Eur apmērā ieguva Rīgas 64. vidusskolas komanda «Prometejs» dalībnieki: skolēni Roberts Berķis, Kristians Draguns un skolotājs Māris Zariņš.

Otro vietu un naudas prēmiju 600 Eur apmērā žūrija piešķīra komandas «Māsās ir spēks» dalībniecēm: Annai Lankovskai un Guntai Lankovskai un skolotājai Inesei Pickainei.

Trešo vietu un naudas prēmiju 300 Eur apmērā ieguva komandas «Stikla kultūristi» dalībnieki: skolēni Otto Freimanis un Austris Cers un skolotāja Inga Teilāne.

Labākie rezultāti eksakto zinātņu testā bija Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniecei Alisei Ozoliņai, Siguldas 1. pamatskolas skolniecei Alisei Stīpniecei, Rīgas 64. vidusskolas skolniekiem Kristianam Draugunam un Robertam Berķim, Liepājas 1. ģimnāzijas skolniecei Guntai Lankovskai un Līvānu 1. vidusskolas skolniekam Mairim Iesalniekam.

Izvērtējot rezultātus rakstiskajā eksakto zinātņu testā, zinātnisko darbu konkursā un zinātniskā darba prezentācijā, tiesības ārpus konkursa studēt RTU saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumu 4.8. punktu tika piešķirtas: Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniecei Alisei Ozoliņai, Liepājas 1. ģimnāzijas skolniecei Guntai Lankovskai, Rīgas 64. vidusskolas skolniekiem Robertam Berķim un Kristianam Dragunam.

Žurnāls «National Geographic» simpātiju balvu piešķīra Talsu Valsts ģimnāzijas komandai «Talsu tējas» un Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas 1. pamatskolas apvienotajai komandai «Indigo».

Par uzvaru konkursa finālā cīnījās 11 komandas
  • Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas 1. pamatskolas apvienotā komanda «Indigo», tēma «Jaunas nanodaļiņas iegūšana, apstrādājot komerciālā TiO2 anatāza modifikāciju ar mehāniski ķīmisko metodi»;
  • Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda «Kanāla dārgumi», tēma «Rīgas kanāla ūdens kvalitātes rādītāju uzlabošana, izmantojot māla granulas»;
  • Līvānu 1. vidusskolas komanda «Līvānu 1. vidusskola», tēma «Ko iesākt ar tukšām stikla pudelēm un stiklu kopumā?»;
  • Skrundas vidusskolas / Liepājas 1. ģimnāzijas komanda «Māsās ir spēks», tēma «Ko darīt ar nolietotām autoriepām?»;
  • Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda «Polārie ogļhidrāti», tēma «Polarimetrijas izmantošana glikozes un saharozes noteikšanai vīnogās»;
  • Rīgas Kultūru vidusskolas komanda «Stikla kūltūristi», tēma «Šķiedras atkritumu ietekme uz betona mehānisko izturību»;
  • Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «'Talsu tējas», tēma «Fermentētu un žāvētu vietējo augu ķīmiskā sastāva salīdzinājums»;
  • Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas komanda «Uzlabotais bampers», tēma «Vieglo automašīnu bamperu reciklēšana un mehānisko īpašību uzlabošanas iespējas»;
  • Rīgas 64. vidusskolas komanda «Prometejs», tēma «Elektroenerģijas savākšana no dabīgām ūdenstilpnēm, izmantojot mikroorganismu degvielas šūnas»;
  • Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «TVĢ», tēma «Augstas stiprības betona (>100 MPa) iegūšana un pārbaude»;
  • Pumpuru vidusskolas komanda «Pumpurnieki», tēma «Šķēršļu noteikšana, izmantojot sensorus un Arduino tehnoloģiju».

Nolikums 2016