«Pasaule pieprasa tehniskos prātus» 2013/2014

2013./2014. gadā dalībai konkursā pieteicās 57 komandas no visiem Latvijas novadiem. Konkursam «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» tika iesniegti 40 pētniecības darbi.

Zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!»  1. vietu un 900 eiro ieguva Talsu Valsts ģimnāzijas komanda par pētījumu, kurā pierādīja, ka baravikas ir visvērtīgākais antioksidantu avots. 2. vietu un 600 eiro ieguva Rīgas Franču liceja komanda par gaismas piesārņojuma problēmu pētījumu. Bet 3. vietu un 300 eiro ieguva Rīgas Franču liceja otra komanda, kas piedāvāja risinājumu, kā cilvēka kustības izmantot elektrovelosipēda akumulatora uzlādēšanai.

Žūrija vērtēja arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā un budžeta vietas RTU nolēma piešķirt Madarai Bērziņai un Annijai Admidiņai no Talsu Valsts ģimnāzijas, Kristenam Kantānam no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Dāvim Vēverim no Cesvaines vidusskolas, Beātei Jurševskai un Viktoram Edgaram Vīgantam no Rīgas Franču liceja.

Konkursu atbalstīja: Žurnals «National Geographic»

«Pasaule pieprasa tehniskos prātus» 2013/2014 finālisti
  • Talsu Valsts ģimnāzija, komanda «Sēņotājas», tēma «Latvijas ārstniecisko  sēņu un šitake sēņu ķā antioksidantu avotu salīdzinājums»

• Gulbenes novada valsts ģimnāzija, komanda «Ram Pump & Co.», tēma «Ūdens trieces mehānism»

• Rīgas Franču licejs, komanda «Debesu pētnieces», tēma «Vides pieejamības principu īstenošanas problēmas Rīgā, pētot gaismas izkliedes ietekmi uz debesu fona piesārņotību»

• Jēkabpils Valsts ģimnāzija, komanda «Z3M2», tēma «Kādu ūdeni mēs dzeram?»

• Rīgas Franču licejs, komanda «Veloinženieri», tēma «Kā izmantot cilvēka kustības elektronisku ierīču nodrošināšanai ar enerģiju?»

• Skrundas vidusskola, komanda «Tehniskie prāti», tēma «Kādu ūdeni mēs dzeram?»

• Cesvaines vidusskola, komanda «Cesvaines vidusskola», tēma «Datoru animācija un tās izmantošanas iespējas»

• Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, komanda «Ķīmiķi», tēma «Kādu ūdeni mēs dzeram?»

• Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, komanda «Tetrinātors», tēma « «Tetra Pak» ražotā laminētā kartona iepakojuma pārstrāde un iegūtā kompozītmateriāla pielietošanas iespējas»

• Rēzeknes 6. vidusskola, komanda «Ziņkārīgie Rēzeknieši», tēma «Kas slēpjas zobu higiēnas produktos?»​