«Nāc un studē RTU!» 2009/2010

2009./2010. gadā dalībai konkursā pieteicās 117 komandas no visiem Latvijas novadiem. Konkursam «Nāc un studē RTU!» tika iesniegti 52 pētniecības darbi. 13. martā konkursa noslēguma pasākumā – «RTU Jauno pētnieku dienā» par uzvaru konkursā cīnijās 13 komandas no Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Lizuma, Ogres, Rīgas, Špoģiem, Talsiem un Ventspils.

RTU Jauno pētnieku dienā skolēni klātienē iepazīstināja žūriju ar veikto zinātniskās pētniecības darbu rezultātiem, demonstrēja savu erudīciju eksakto zinātņu testā un piedalījās aizraujošās RTU Studentu parlamenta organizētās sacensībās «Slepenā misija RTU aizkulisēs». Savukārt komandu padomdevēji – skolotāji tikās ar RTU mācību prorektoru U. Sukovski un rektora vietnieku IT jautājumos Z. Zitmani un iepazinās ar RTU virtuālo studiju vidi ORTUS un tās piedāvātajām iespējām eksakto priekšmetu apguvē.

Zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Nāc un studē RTU!»  1. vietu ieguva Rīgas Franču liceja komanda «Solaris» (skolēni  Andrejs Zīle, Lelde Kazule, skolotāja Biruta Šķēle), 2. vietu – Rīgas Franču liceja komanda «Postkirī» (skolnieces Anna Lielpētere, Maija Sjomkāne, skolotāja Biruta Šķēle), 3. vietu – Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «Talsu radons» (skolēni Jānis Lakševics, Māris Prūsis, skolotājs Imants Fokerots).

Sasniedzot labus rezultātus RTU sagatavotajā rakstiskajā eksakto zinātņu testā, zinātnisko darbu konkursā un zinātniskā darba prezentācijā, tiesības ārpus konkursa studēt RTU ieguva Rīgas Franču liceja skolniece Anna Lielpētere, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece Laura Stradiņa un Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieks Māris Prūsis. Eksakto zinātņu testā teicamus rezultātus uzrādīja arī Ventspils 1. ģimnāzijas skolnieces Irina Freidenfelde un Liene Švarce.

Orientēšanās sacensībās «Slepenā misija RTU aizkulisēs» 1. vietu ieguva Rīgas Franču liceja komanda «Postkirī», 2. vietu – Talsu Valsts ģimnāzijas komanda «Prometeja māls», 3. vietu – Daugavpils 3. vidusskolas komanda «ITAD».

Konkursu atbalstīja
Rietumu Bankas labdarības fonds, «Biroteh», a/s «Dzintars», «Ilustrētā Zinātne», ISIC.lv, «Jumava», Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Nacionālais teātris, «Latvijas Avīze», «Swedbank Open», SIA «Impro», Red Bull, a/s «Kolonna», Vilis Vītols un SIA «Diogens».