«Nāc un studē RTU!» 2007/2008

2007./2008. studiju gadā konkursam «Nāc un studē RTU!» tika iesūtīti vairāk nekā 80 vidusskolēnu darbi. 2008. gada 15. martā RTU pulcējās konkursa finālisti kopā ar līdzjutējiem un skolotājiem no 12 skolām: Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils 9. vidusskolas, Dricānu vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas 1. ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Naukšēnu vidusskolas, Rēzeknes Valsts ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Smiltenes ģimnāzijas un Ventspils 1. ģimnāzijas. RTU Jauno pētnieku dienā tika noskaidroti zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Nāc un studē RTU!» rezultāti, kā arī notika orientēšanās sacensības «Slepenā misija – eksaktās zinātnes», kuru laikā skolēni kontrolpunktos tika aicināti veikt dažādus ar eksaktajām zinātnēm saistītus eksperimentus.

1. vietu zinātniskās pētniecības darbu konkursā ieguva Rīgas Franču liceja komanda «Solis nākotnē» (skolnieki Jānis Vinklers, Juris Zalāns un skolotāja Biruta Šķēle, darbs «Saulesenerģijas uzkrājēji un pārveidotāji»).

2. vietu ieguva Dricānuvidusskolas komanda «Rolime» (skolnieces Agnese Gaspažiņa, Zane Zahare,Ruta Jonāne un skolotāja Ināra Laizāne, darbs «Tekstilmateriālukrāsošana ar augu krāsvielām».

3. vietu ieguva Rīgas Franču licejakomanda «Teaser-girls» (skolnieces Anna Zīle, Santa Priedīte unskolotāja Biruta Šķēle, darbs «Informācijas tehnoloģijas attīstībasvīzija»).

Sasniedzot labus rezultātus RTU sagatavotajā rakstiskajā eksaktozinātņu testā, zinātnisko darbu konkursā un zinātniskā darbaprezentācijā, tiesības ārpus konkursa studēt RTU ieguva Daugavpils 3.vidusskolas skolniece Svetlana Azareviča, Madonas Valsts ģimnāzijasskolnieks Armands Pommers, Rīgas Franču liceja skolnieks JānisVinklers.

Orientēšanās sacensības «Slepenā misija – eksaktās zinātnes»

1. vietu ieguva Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas grupa «Water ladies» (skolnieces Linda Kostina, Ieva Strapcāne, Ilze Medne un skolotājaMaira Gribuste) ar līdzjutējiem,

2. vietu ieguva Smiltenes ģimnāzijaskomanda «Strēlnieces» (skolnieces Krista Treijere, Liene Dūmiņa un skolotāja Anna Lavrinoviča) ar līdzjutējiem,

3. vietu ieguva Jūrmalas 1. ģimnāzijas komanda «Kristīne – Paula – Vēsma» (skolnieces Paula Beitnere, Kristīne Grīna un skolotāja Vēsma Reinkaite) ar līdzjutējiem.

RTU Jauno pētnieku dienas laikā RTU darbojās īpaša inženierzinātnēmveltīta foto studija, tika demonstrēti RTU studentu modelēti roboti,visu dienu skolēni varēja apmeklēt izstādi «Leonardo ģēnijs».