Erasmus+

2014. gadā sāka darboties jaunā Eiropas Savienības (ES) atbalsta programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+. Tā aizstāj vairākas līdzšinējās ES programmas, aptverot visas izglītības jomas: mūžizglītības programmu – Erasmus (augstākā izglītība), Leonardo da Vinci (arodizglītība), Comenius (skolas izglītība), Grundtvig (pieaugušo izglītība), Jaunatne darbībā (Youth in Action) utt. Pirmo reizi Erasmus+ piedāvās ES atbalstu sporta jomā, jo īpaši tautas sporta jomā.

Programmu finansē Eiropas Komisija (EK). Tā ilgs no 2014. līdz 2020. gadam. Erasmus+ dalībvalstis iedala programmas valstīs un partnervalstīs.

Erasmus+ programmas valstis
  • ES 28 dalībvalstis – Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija;
  • Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis – Islande, Norvēģija, Lihtenšteina, Šveice*;
  • ES kandidātvalstis – Turcija, bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika.

*Šveice programmā piedalās kā partnervalsts

Erasmus+ partnervalstis
RTU Erasmus+ programmas ietvaros sadarbojas ar vairāk nekā 70 augstskolām no Albānijas, Alžīrijas, ASV, Baltkrievijas, Brazīlijas, Butānas, Bangladešas, Bosnijas un Hercegovinas, Dienvidkorejas, Dienvidāfrikas Republikas, El Salvadoras, Ēģiptes, Hondurasas, Jordānijas, Indijas, Kosovas, Krievijas, Ķīnas, Lībijas, Marokas, Malaizijas, Nepālas, Panamas, Serbijas, Šrilankas, Tunisijas, Ukrainas.

RTU īsteno galvenokārt Erasmus+ projektus personu mobilitātei mācību nolūkos. RTU gan sūta studentus un personālu apmaiņas un pieredzes braucienos uz programmas un partnervalstīm, gan uzņem pie sevis studentus un personālu no augstākās izglītības iestādēm programmas un partnervalstīs. Mobilitāti Latvijas iekšienē Erasmus+ projekti nefinansē.  

RTU piešķirta Erasmus universitātes harta līdz 2020. gadam

Erasmus universitātes harta ir Eiropas Komisijas izsniegts dokuments, kas nodrošina RTU dalību Erasmus+ programmā. Hartā noteikti pamatprincipi, kas jāievēro, īstenojot Erasmus+ programmas aktivitātes.

RTU Erasmus ID kods: LV RIGA02

RTU Erasmus hartas numurs: 67827-EPP-1-2014-1-LV-EPPKA3-ECHE

RTU PIC numurs: 999920718

Papildu informācija par Erasmus+: EK mājaslapāVIAA mājaslapā; Erasmus+ vadlīnijasEiropas politikas ziņojums 

Erasmus+ mobilitāte uz programmas valstīm

RTU studentiem un personālam ir iespēja piedalīties Erasmus+ mobilitātes programmā, saņemot Erasmus+ stipendiju; studenti var doties apmaiņas studijās vai veikt praksi, bet personālam tiek piedāvātas docēšanas un personāla apmācības iespējas kādā no programmas valstīm Eiropā.

Erasmus+ mobilitāte no programmas valstīm

Rīgas Tehniskā universitāte studentiem no Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstīm un Turcijas piedāvā iespēju uz noteiktu periodu apgūt augstāko izglītību RTU. Studenti var pieteikties studijām uz vienu semestri, izvēloties sev piemērotu laiku – rudens vai pavasara uzņemšanā, gan arī pavadīt RTU veselu studiju gadu.

Erasmus+ mobilitāte no/uz partnervalstīm

No 2015. gada Erasmus apmaiņas programma ir paplašinājusies ārpus Eiropas robežām, ļaujot mobilitātēm jaunās Erasmus+ programmas ietvaros notikt ne tikai Eiropas robežās, bet arī citur pasaulē.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.rtu.lv.