Rīgas Tehniskā universitāte
Kontakti ORTUS
  draugiem.lv twitter.com facebook.com YouTube Google
Par RTU arrow Universitāte arrow Presei arrow Jaunākās ziņas arrow Ārzemju studentu piesaiste – RTU iekaro Indijas tirgu
Ārzemju studentu piesaiste – RTU iekaro Indijas tirgu PDF Drukāt
15.12.2011.
 Ieteikt ORTUS draugiem.lvIeteikt twitter.comIeteikt ORTUS facebook.com

2011. gada decembra sākumā RTU Ārzemju studentu departamenta (ĀSD) vadītāja vietniece Zane Purlaura un RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) asociētais profesors Andrejs Romānovs apmeklēja Indiju, lai piedalītos vairākas Indijas augstākas izglītības izstādēs, tiktos ar Indijas augstskolu un izglītības aģentūru darbiniekiem, dalītos pieredzē un lasītu viesu lekcijas.

zane_azija2.jpgKatru gadu studijas ārvalstīs sāk ap pusmiljonu studentu no Indijas. Valstī ir ļoti liels pieprasījums pēc inženierzinātņu studijām, medicīnas, kā arī uzņēmējdarbības un vadības studijām. Sarežģītās vīzu izsniegšanas kārtības dēļ, Rīgas Tehniskajai universitātei šis lielais tirgus jau ilgu laiku ir bijis slēgts. Šobrīd pie mums mācās tikai pieci studenti no Indijas. Tomēr RTU ir lielas cerības, ka 2012. gada augustā būs jaunas iespējas ārzemju studentu piesaistei no Indijas.

Vizītes laikā Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji tikās ar Indijas lielākas izglītības aģentūras «Indo European» vadītājiem, lai vienotos par sadarbības modeli par to, ka 2012. gada septembrī studijas RTU varētu uzsākt 50 jauni studenti no Indijas. «Indo European» mērķis ir popularizēt studiju iespējas Eiropas universitātēs.
RTU pārstāvji piedalījās izglītības izstādē «Education Worldwide India», kas notika Deli un Mumbajā. Izstāžu laikā Indijas studenti, mācībspēki un aģenti tika iepazīstināti ar RTU studiju programmām. «Education Worldwide India» tika plaši apmeklēta un bija vērojama interesentu necerēti lielā atsaucība, tas deva iespēju pārliecināties, ka Indijas izglītības tirgus ir ļoti perspektīvs jaunu studentu piesaistei inženierzinātņu studijām.

RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns augstu vērtē RTU pārstāvju sasniegumus Indijas vizītes laikā: «Rīgas Tehniskajai universitātei Indija ir ļoti svarīga zeme, lai sekmīgi attīstītos RTU studiju programmu internacionalizācija. Indijā ir liels skaits studentu, kuri ir ļoti labi sagatavoti, strādīgi, kā arī angliski runājoši. Šādi studenti ir ļoti pievilcīgi jebkurai Eiropas tehniskajai universitātei, jo Indijā tiek ierobežota studiju vietu pieejamība. RTU konkurētspējīgu rada lielais starptautisko programmu skaits, visai zemā studiju maksa un daudzi citi faktori, kas inženierstudijām Rīgā piesaista arvien vairāk ārzemju jauniešu. Protams, vēl daudz jāstrādā, lai augtu RTU atpazīstamība Indijā. Šādas ĀSD un RTU fakultāšu pārstāvju kopējas vizītes, kontaktu aizsākšana ar Indijas universitātēm, publiskas lekcijas un tiešas sarunas ar studentiem to būtiski veicina.»

RTU Ārzemju studentu departaments

 
© Rīgas Tehniskā universitāte 2013